اخبار روز

مایکروسافت 2.2 میلیارد دلار در خدمات ابری و هوش مصنوعی در مالزی سرمایه گذاری می کند

هوش مصنوعی مایکروسافت

کوالالامپور روز پنجشنبه اعلام کرد که 2.2 میلیارد دلار طی چهار سال آینده در مالزی سرمایه گذاری خواهد کرد تا خدمات ابری و هوش مصنوعی (AI) را توسعه دهد و فناوری هوش مصنوعی مولد خود را در آسیا ترویج کند.
این شرکت گفت که این سرمایه گذاری که بزرگترین سرمایه گذاری در تاریخ 32 ساله مایکروسافت در مالزی است، شامل ساخت زیرساخت های ابری و هوش مصنوعی، ایجاد فرصت های مهارت هوش مصنوعی برای 200000 نفر و حمایت از توسعه دهندگان این کشور است.

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت، در جریان بازدید از کوالالامپور گفت: «ما می‌خواهیم مطمئن شویم که زیرساخت‌های کلاس جهانی را در اینجا در کشور داریم تا هر سازمان و استارت‌آپی بتواند از آن بهره‌مند شود».
این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد مایکروسافت همچنین با دولت مالزی برای ایجاد یک مرکز ملی تعالی هوش مصنوعی و ارتقای قابلیت های امنیت سایبری کشور همکاری خواهد کرد.

انور ابراهیم، نخست وزیر، که روز پنجشنبه با نادلا ملاقات کرد، گفت که این سرمایه گذاری از تلاش های مالزی در توسعه قابلیت های هوش مصنوعی حمایت می کند. مایکروسافت در تلاش است تا پشتیبانی خود را از توسعه هوش مصنوعی در سطح جهانی گسترش دهد. نادلا این هفته از سرمایه گذاری 1.7 میلیارد دلاری در کشور همسایه اندونزی خبر داد و گفت که مایکروسافت اولین مرکز داده منطقه ای خود را در تایلند افتتاح خواهد کرد.

نظر شما درباره این رشد سرمایه گذاری ها در حوزه هوش مصنوعی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *